• טל: 03-5119320
  • פקס: 03-5119300
  • רח` יהודה הלוי 23, מגדל דיסקונט, קומות 22-23, תל אביב
וקסלר ברגמן מייצג את פקר פלדה תעשיות בעתידה תקדימית לתמיכה בתוצרת ישראלית “כחול לבן”

13.08.2018

עורכות הדין יעל מושקוביץ והילה גולדפלד ממשרדנו מייצגות את פקר פלדה תעשיות בעתירה עקרונית ותקדימית נגד חברה ממשלתית, בה מתבקש למעשה בית המשפט לשים קץ לתופעה הנפסדת של עקיפת התקנות המחייבות מתן העדפה לתוצרת כחול-לבן, על ידי הכתרת מכרזים שמפרסמים גופים ממשלתיים כ”מכרז לאספקת שירותים”.

בעתירה נטען, כי בעוד שלמעשה רובו של המכרז הנדון נוגע לרכישת טובין, עוקפת נתיבי ישראל (המשיבה בעתירה) את חובת העדפת תוצרת הארץ, בכך שהיא מסווה את המכרז כמכרז למתן שירותים קבלניים לכאורה (שאז לכאורה היא אינה “רוכשת” טובין, אלא למעשה מי שרוכש את הטובין הוא הקבלן שיזכה במכרז, ושפטור לשיטתה מהעדפת תוצרת הארץ).

בכך נטען על ידנו בעתירה, גורמת הממשלה, על כלל יחידותיה, במו ידיה לסגירת חוזרת ונשנית של מפעלים ישראליים (יודגש כי, בעשור האחרון נסגרו עשרות מפעלים ישראלים, שנמנעה מהם ההעדפה לתוצרת ישראלית).

כמתואר בכתבה המצורפת מטה, משרד הכלכלה, כמי שמקדם את התעשייה המקומית, תומך בעתירה ובתעשייה המקומית, ומתנגד לשיטתיות שבה גופים ממשלתיים אחרים גורמים נזק לתעשייה הישראלית.

יצוין, אגב, כי לפני מספר חודשים משרדנו ייצג בהליך משפטי גם את קבוצת נגב קרמיקה, שטענה טענות דומות בדבר מדיניות ממשלת ישראל המתעלמת מחובתה לתעדף את תוצרת הארץ, ונאלצה לסגור את שערי מפעלה לפני מספר חודשים לאחר שספגה הפסדי עתק.

לקריאה נוספת בנושא לחץ כאן.